اخبار برگزیده

بارش‌ها کمکی به خشکسالی کرده است؟


بارش‌ها کمکی به خشکسالی کرده است؟


شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲

ایسنا


رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: با وجود بارش‌های اخیر، خشکسالی انباشته شده و بلندمدت همچنان در بسیاری از مناطق کشور حاکم است.


شاهرخ فاتح در گفت‌وگو با خبرنگار«محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایرانایسنا، با اشاره به اینکه کل کشور در ماه گذشته حدود 3 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی اسفند ماه بوده است، گفت: همه 31 استان کشور در ماه گذشته از حدود یک درجه تا 4.5 درجه سلسیوس گرم تر از شرایط طبیعی و مورد انتظار این ماه خود بوده‌اند.


وی با بیان اینکه استان‌های خراسان رضوی، زنجان و البرز گرم ترین استان‌های کشور در اسفند ماه بوده‌اند، اظهار کرد: این استان ها 4.5 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی اسفند ماه خود بوده‌اند، همچنین استان‌های هرمزگان 1.5 درجه، فارس 2 درجه و سیستان و بلوچستان 2.2 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی اسفند ماه بوده‌اند.


رئیس مرکز ملی خشکسالی سازمان هواشناسی افزود: استان تهران نیز در ماه گذشته حدود 4 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی بوده است. 

فاتح در ادامه با اشاره به فصل زمستان و اینکه کل کشور در این فصل حدود 2 درجه گرم تر از حد طبیعی این فصل بوده است، گفت: مشابه اسفند ماه، در فصل زمستان نیز تمامی استان‌ها با دمایی بالاتر از میانگین بلند مدت زمستان روبرو بوده اند؛ به طوری که خراسان رضوی 3.2 درجه، البرز 3 درجه و زنجان 2.9 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی مورد انتظار زمستان خود بوده اند.

همچنین استان تهران در زمستان 2.6 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی در فصل زمستان بوده است. همچنین استان تهران در زمستان گذشته 2.6 درجه سلسیوس گرم تر از حد طبیعی این فصل خود بوده است.
آخرین جستجو شده ها